Inteligentny dom pozwoli ochronić nasz dom

Gabinet Zdrowia > Lifestyle  > Inteligentny dom pozwoli ochronić nasz dom

Inteligentny dom pozwoli ochronić nasz dom

home-663234

Bardzo modne ostatnimi czasy stały się domy inteligentne. Przede wszystkim doceniane są za wielofunkcyjność. Sterowanie oświetleniem, sterowanie żaluzjami i roletami antywłamaniowymi, sterowanie sprzętem audio/video, sterowanie ogrzewaniem klimatyzacją oraz wentylacją, ochrona przed włamaniem, ochrona przez czadem- to tylko niektóre z funkcji jakie posiada inteligentny dom. Sterowanie oświetleniem czy żaluzjami na pewno jest bardzo wygodne ale należałoby najpierw zwrócić uwagę na coś innego, a mianowicie na bezpieczeństwo jakie może zapewnić nam inteligentny dom.

1. Wykryje czad
Czad nazywany jest cichym zabójcą. Nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie drażni w gardło i kompletnie nie zauważamy jego obecności. Jednakże jest bardzo groźny, potrafi w odpowiednim natężeniu uśpić a następnie zabić swoją ofiarę. Statystyki mówią, że sezon grzewczy w Polce to około 100 ofiar rocznie. Zatruwają się właśnie tlenkiem węgla. Zaleca się, by montować czujniki czadu, a jeśli mamy jakiekolwiek podejrzenia, że czad się ulatnia, bo na przykład zaczęliśmy nagle źle się czuć, boli nas głowa i robi nam się niedobrze (pierwsze objawy zatrucia czadem) to musimy szybko otworzyć okna i przewietrzyć mieszkanie. Najlepiej jednak zabezpieczyć dom przed pożarem i czadem za pomocą zamontowania w nim nowoczesnych czujników dymu. Czujnik może wykryć CO czy metan. W tym czasach jest to niemal konieczne.

2. Ochrona przed włamaniem
Cały czas jesteśmy narażeni na oszustwa. Wciąż słyszymy jakimi metodami posługują się złodzieje, by okraść nasze domy. Czasem nawet po kradzieży nie ma śladu, ponieważ złodzieje mają coraz to nowsze metody okradania i bez skrupułów łamią prawo. Jak uchronić się przed takimi praktykami? Najlepiej zamontować w domu system alarmowy i zintegrować go z inteligentnym domem. System alarmowy może nam wysyłać sms jeśli zauważy jakiś dziwny ruch, na przykład poinformuje nas o stanie dowolnego wejścia w domu. Dzięki takiemu systemowi będziemy czuli się bezpieczni, ponieważ będziemy pewni, że nic się złego w domu nie dzieje.

3. Monitorowanie domu podczas naszej nieobecności
Czasem zdarza się, że wychodzimy z domu i w biegu zastanawiamy się czy wyłączyliśmy żelazko lub czy wszystko jest na pewno pozamykane. Inteligentny dom sprawdzi to za nas a jeśli coś będzie nie tak to nas o tym poinformuje za pośrednictwem internetu lub za pomocą sms. Możemy zamontować również kamery, wówczas mamy kompleksowy system monitoringu naszego domu i już nie musimy się niepokoić, że coś jest nie tak.

No Comments

Dodaj komentarz

%d bloggers like this: